Jesteś tutaj: Home

Straż Miejska przechodzi pod rozkazy Policji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 02 kwiecień 2020 00:02
Straż Miejska przechodzi pod rozkazy Policji Fot: Straż Miejska Bydgoszcz

Od dzisiaj na mocy decyzji wojewody Straż Miejska w Bydgoszczy przechodzi pod nadzór zwierzchni Policji. Podobną decyzję wojewoda podjął wobec wszystkich straży gminnych w naszym województwie, w tym również, tak samo postąpili pozostali wojewodowie w całym kraju.

Szef MSWiA Mariusz Kamiński informuje, że strażnicy miejscy maja wspomagać policjantów, w kontrolowaniu, czy nie dochodzi do naruszania obostrzeń, które mają spowalniać rozpowszechnianie się koronawirusa. Od właściwie wtorku zakazane jest np. korzystanie z parków czy bulwarów, gdzie w ostatnim czasie tworzyły się skupiska ludzi.

 

W patrolowaniu policjantów wspierają już żołnierze z Żandarmerii Wojskowej. Od dzisiaj policjanci koordynując również pracę strażników miejskich, będą mogli lepiej rozdysponować siły.

 

Jednym z podstawowych zadań policjantów jest też sprawdzanie, czy osoby objęte kwarantanną się do niej stosują Wczoraj liczba osób objętych kwarantanną w województwie kujawsko-pomorskim przekroczyła 9 tys., z tego w samej Bydgoszczy 648 osób.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021