Jesteś tutaj: Home

Kolejni pracownicy szpitala Biziela zarażeni COVID-19

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 02 kwiecień 2020 18:39

Express Bydgoski informuje, że Szpital Uniwersytecki im. dr Biziela w Bydgoszczy potwierdził kolejne przypadki zachorowań na koronawirusa wśród pracowników szpitala. Bydgoskie szpitale dysponują ograniczonymi środkami ochrony bezpośredniej dla personelu, co przekłada się wyższe ryzyko zachorowania, czego dalszym efektem są problemy w funkcjonowaniu placówek ochrony zdrowia.

Pierwszy przypadek zachorowania na COVID-19 w personelu szpitala Biziela potwierdzono w piątek. Po tej informacji zdecydowano się przebadać cały personel kliniki neurochirurgii i pacjentów. W poniedziałek szpital potwierdził, że wirusem zaraziło się kolejne 5 osób. Dzisiaj dochodzi informacja o dodatkowych 7 zarażonych, co daje już 13 osób. Od piątku klinika neurochirurgii nie przyjmuje nowych pacjentów. Testy nie wykazały natomiast zarażeń wśród pacjentów.

 

Zarażonych może być więcej

Nieoficjalnie dowiadujemy się, że zarażonych może być dużo więcej pracowników szpitala, w tym również osoby z kierownictwa placówki. Nie można zatem wykluczyć nawet poważnego ograniczenia funkcjonowania szpitala Biziela.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021