Jesteś tutaj: Home

TVP Bydgoszcz manipuluje nagrywanym materiałem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 06 kwiecień 2020 00:52

W sobotę w ,,Zbliżeniach” pojawił się materiał o inicjatywie ,,Książka na telefon” jednego bydgoskich księgarzy, który zainteresowanym nabyciem książki na czas epidemii, dowozi ją na rowerze. Pewnie temat nie zyskałby większej sławy medialnej, gdyby montażyści TVP Bydgoszcz nie postanowili nagranego materiału ,,poprawić politycznie”.

Rozmowę z właścicielem księgarni przeprowadzono w jego lokalu, w tle znajdowała się mała tęczowa flaga, kojarzona przez niektórych jako symbol środowisk LGBT. W trakcie montażu postanowiono pozbawić flagi barw. Zabieg niby niezbyt duży, ale z punktu widzenia medialnego jest to poważna rzecz, bowiem manipulowanie w obrazie jest rzeczą niedopuszczalną. Uderza to niestety we wiarygodność całego środowiska medialnego. Po tym, gdy zrobiło się o sprawie głośno na Facebook-u, na chwilę TVP Bydgoszcz podmieniło nagranie, umieszczając flagę w oryginale. Po chwili jednak ta wersja materiału znikneła.

 

 

 

W przypadku TVP taki incydent miał już miejsce kilka lat temu, gdy komentarza politycznego udzielał toruński poseł Arkadiusz Myrcha, który miał przyklejone do kurtki serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Montażyści TVP komputerowo wycieli serduszko – manipulacja wyszła , bowiem również rozmowę równolegle archiwizował współpracownik posła.

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021