Jesteś tutaj: Home

Komunalnik część odpadów zabrał, a pozostałe nadal leżą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 23 kwiecień 2020 14:29
Opławiec - dzisiaj Opławiec - dzisiaj

Rada Osiedla Smukała – Opławiec – Janowo domaga się od miasta zlecenia interwencyjnego odbioru odpadów do czasu unormowania sytuacji z firmą Komunalnik, która od 1 kwietnia obsługuje trzy bydgoskie sektory. Zmiana wykonawcy usługi, poprzedzona przetargiem, sprawiła, że stałym elementem krajobrazu w części miasta stały się pojemniki i worki z odpadami.

W ubiegłym tygodniu Komunalnik zapowiedział, że od poniedziałku – 20 kwietnia – sytuacja wróci do normy i zostaną odebrane zaległe odpady. Coś faktycznie drgnęło, bowiem z dzielni zaczęły znikać odpady najpierw ze szkłem, a później z tworzywami sztucznymi i papierem. Do dzisiaj jest problem jednak z odpadami zmieszanymi.

 

Dzisiaj podczas naszego objazdu worki z tworzywami sztucznymi, obok pojemników z odpadami zmieszanymi widoczne były jeszcze chociażby w Smukale i Opławcu.

 

 

 

Również w poniedziałek 20 kwietnia wystąpiliśmy do firmy Komunalnik o przekazanie interwencyjnego harmonogramu, w związku z faktem, że odbiory planowane na kwiecień w wielu dzielnicach nie zostały dokonane jak powinny. Komunalnik jednak myśli.

 

Ratusz zapowiada kary umowne za nierzetelne wykonanie usługi.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021