Jesteś tutaj: Home

Statystyki jeszcze nie prognozują recesji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 29 kwiecień 2020 07:34
Statystyki jeszcze nie prognozują recesji Autor: Tookapic

Niemal wszyscy są zgodni co do tego, że czeka nas recesja i wzrost bezrobocia. Prognozują też fachowi analitycy gospodarczy. Kilka tygodni zamrożenia wielu branż musi przełożyć się na zwolnienia. Dane statystyczne za marzec nie pokazują jednak póki co recesji.

Pod koniec marca w Bydgoszczy było zarejestrowanych niecałe 4,6 tys. osób bezrobotnych, o 235 mniej niż pod koniec lutego i o prawie prawie 1,5 tys mniej niż pod koniec marca 2019 roku. Można powiedzieć, że bezrobocie wręcz spadło. Również w skali województwa przez marzec ubyło prawie 2 tys bezrobotnych.

 

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że pod koniec marca w kujawsko-pomorskim było 204,5 tys. podmiotów gospodarczych, o 2,5% więcej niż przed rokiem. W Bydgoszczy w marcu zarejestrowano 282 nowe firmy, natomiast wyrejestrowano 124, czyli przybyło podmiotów gospodarczych.

 

W statystykach załamania nie ma, wielu przedsiębiorców starało się ze spokojem przyglądać się sytuacji, odkładając ewentualne decyzje o zwolnienia w czasie. Trzeba się jednak liczyć z tym, że w kolejnych miesiącach statystyki będą już gorsze.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021