Jesteś tutaj: Home

Manifestowali przed pomnikiem Kazimierza Wielkiego. Interweniowała policja

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 03 maj 2020 17:36
Wideo: Bogusław Białas

W niedzielę 3 maja, po godzinie 16:00, przed pomnikiem Kazimierza Wielkiego zebrała się grupa osób, rozłożono także transparent z napisem ,,Konstytucja” oraz ,,Naszych praw nie oddamy, zabrane odbierzemy”. Puszczana była również muzyka. Na miejscu pojawiło się też kilkunastu policjantów, którzy poinformowali, że zgromadzenie jest nielegalne z uwagi na przepisy epidemiczne.

 

W odpowiedzi padły stwierdzenia, że nie ma żadnego zgromadzenie, a osoby zgromadzone jedynie spacerują. Policjanci wylegitymowali większość uczestników, z jedną z kobiet doszło do przepychanek. Po kilkudziesięciu minutach wszyscy się rozeszli. Sprawa może mieć ciąg dalszy. Wśród uczestników tego wydarzenia był bydgoski radny Robert Langowski.

 

Wydarzenie nazwane ,,spacerem” zostało zwołane za pomocą Facebook-a. Jak czytamy w opisie - W dniu święta Konstytucji wyjdźmy na spacer do parku pod pomnik Kazimierza Wielkiego . Pokażmy nasze wsparcie dla wolnych Sądów i powiedzmy nie dla deptania Konstytucji . Pamiętajmy o maseczkach i rękawiczkach . Na spacerze zachowujemy odległość 2 m od pozostałych spacerowiczów.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021