Jesteś tutaj: Home

Kidawa-Błońska rezygnuje z kandydowania. Na liście kandydatów jest Sikorski, ale nie jest faworytem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 15 maj 2020 12:58
Kidawa-Błońska rezygnuje z kandydowania. Na liście kandydatów jest Sikorski, ale nie jest faworytem © European Union 2019

Według sondaży, gdyby w ubiegłą niedzielę odbyły się wybory prezydenckie, to wynik kandydatki głównej partii opozycyjnej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej byłby fatalny. Przegrałaby ona nie tylko Szymonem Hołownią i Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, ale również kandydatami Konfederacji i Lewicy, uzyskując najgorszy wynik z kandydatów przekraczających 1 procent poparcia. Kidawa-Błońska w nowym terminie nie zamierza startować,dzisiaj władze Platformy Obywatelskiej zastanawiają się nad tym kto mógłby być nowym kandydatem.

 

Decyzja może zapaść właściwie w każdym momencie – zarząd PO zebrał się o godzinie 10:00. Wśród nazwisk na liście jest europoseł Radosław Sikorski, były marszałek Sejmu oraz najpierw minister obrony narodowej, a później minister spraw zagranicznych.

 

Drugim z kandydatów o których się mówi jest prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który jak wynika z przecieków jest faworytem. Z naszych informacji wynika, że nominacja Trzaskowskiego jest niemal pewna. Pozycja Sikorskiego jest bowiem w tych rozmowach znacznie niższa.

 

Aktualizacja: Po godzinie 15 ogloszono decyzję, iż kandydatem PO będzie Rafał Trzaskowski. Nie ma jeszcze nowego terminu wyborów.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021