Jesteś tutaj: Home

To było w Katedrze bydgoskiej historyczne wydarzenie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 17 maj 2020 17:31

Gdyby wskazać koncert w ramach cyklu Koncertów Maryjnych z Różą absolutnie wyjątkowy, to będzie nim ubiegłoroczne spotkanie kilku kultur. 24 maja 2019 roku w bydgoskiej Katedrze wystąpili Jamajczycy, Indianie oraz Amerykanie z Arizony, którzy wywodzili się co prawda z różnych kultur, ale wspólną płaszczyznę znaleźli w chrześcijaństwie i sławieniu Boga.

- Zapiszemy w kronikach katedralnych, pod dzisiejszą datą, że było spotkanie wielu kultur – mówił na gorąco po występie proboszcz Katedry ks. Stanisław Kotowski.

 

W ramach wspominania Koncertów Maryjnych z Różą, które w maju bieżącego roku z uwagi na epidemie musiały być przeniesione na inny termin zapraszamy do obejrzenia spotkania Jamajczyków, Indian, Amerykanów i Polaków przed obliczem Matki Boskiej Pięknej Miłości patronki Bydgoszczy. Wystąpił chór Desert Hills z Arizony, Indianie z plemienia Nawaho oraz Jamajczycy - Nawet mimo tego, że mówimy w jednym języku, to Alleluja jest takie samo we wszystkich językach – powiedziała przedstawicielka Jamajczyków, którzy wykonali ten utwór.

 

 

 

Goście z amerykańskiego kontynentu nie kryli natomiast wzruszenia, że wystąpili w ,,tak pięknej Katedrze”. Dumny z tego wydarzenia mógłby być św Jan Paweł II, który starał się łączyć w Bogu różne kultury. Stąd też w przeddzień jego 100 urodzin trudno o lepszy temat do wspomnienia.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021