Jesteś tutaj: Home

Sprawy nie układają się po myśli bydgoskiego lotniska

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 25 maj 2020 00:12
Sprawy nie układają się po myśli bydgoskiego lotniska Fot: PLB

Przywracanie regularnych połączeń lotniczych w Europie ma się odbywać w trzech etapach – pierwszy w Polsce wdrożony zostanie już od przyszłego tygodnia, ale Port Lotniczy Bydgoszcz omija, drugi którego data wdrożenia jeszcze jest nieznana, może również bydgoskie lotnisko ominąć, a to oznaczałoby kolejne tygodnie, a nawet miesiące bez rejsowych samolotów.

Od 1 czerwca wznowione zostają loty krajowe. Ponownie do polskich miast będzie latał PLL LOT, ale w siatce od 1 czerwca nie ma Bydgoszczy, znajduje się natomiast lotnisko w Zielonej Górze o małej liczbie pasażerów. W tej sprawie interpelował m.in. poseł Paweł Olszewski, więc być może za kilka dni dowiemy się o jakimś realnym terminie przywrócenia lotów z Bydgoszczy do Warszawy.

 

Wiceminister infrastruktury Marcin Horała zapowiedział, że w drugim etapie przywracane będą loty europejskie, ale na dzisiaj trudno określić kiedy to nastąpi. O tym do jakich krajów będą wznowione loty zdecydować ma sytuacja epidemiologiczna. Horała mówi, że chodzi o kraje które opanowały już epidemie i sytuacja nie jest gorsza niż w Polsce. To kolejna zła wiadomość dla Portu Lotniczego Bydgoszcz, bowiem w dużej mierze obsługiwał on loty linii RyanAir do Wielkiej Brytanii, do kraju gdzie panuje jeden z najwyższych wskaźników śmiertelności COVID-19 na świecie. Z PLB startowały również samoloty niemieckiej Lufthansy do Frankfurtu, sytuacja epidemiczna w Niemczech jest podobna do Polski, nie wiadomo jednak czy niemieckim liniom będzie się opłacało w najbliższym czasie wznowić te loty, bowiem model biznesowy opierał się o to, że pasażerowie startujący z Bydgoszczy we Frankfrurcie przesiadali się na loty np. międzykontynentalne. Przywrócenie lotów międzykontynentalnych do dopiero będzie trzeci etap

 

Minister Łukasz Schreiber poinformował, że wszystkie porty lotnicze w regionach otrzymają od rządu wsparcie finansowe, na przetrwanie okresu bez wykonywania operacji pasażerskich. Nie wiemy dzisiaj jednak jakie to będą kwoty.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021