Jesteś tutaj: Home

Lex Developer po raz kolejny na Radzie Miasta. Tym razem prezydent bardziej życzliwe

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 26 maj 2020 00:12
Lex Developer po raz kolejny na Radzie Miasta. Tym razem prezydent bardziej życzliwe Wizualizacja

Jutro Rada Miasta po raz trzeci zajmie się wnioskiem o lokalizację inwestycji mieszkalnej w trybie spec ustawy z 2018 roku o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych, nazwanej przez środowisko urbanistyczne Lex Developer. Poprzednie dwa wnioski Rada Miasta odrzuciła, jutro być może wyrazi zgodę na inwestycję.

 

W środę Rada Miasta zajmie się wnioskiem o zgodę o budowę kilkupiętrowego budynku mieszkalnego przy ulicy Igrzyskowej w Fordonie, który byłby zlokalizowany praktycznie na rogu z ulicą Akademicką. Lokalizacja inwestycji mieszkalnej w tym miejscu byłaby niezgodna z planem zagospodarowana przestrzennego, ale ze strony mieszkańców nie wniesiono uwag, jak to było w przypadku wcześniej rozpatrywanych przez radnych wniosków. W planowanym przy ulicy Igrzyskowej bloku mieszkalnym przewiduje się też funkcję organizacji żłobka. Opinia Architekta Miasta, choć wskazuje na naruszenie dokumentów planistycznych wydaje się dość neutralna. Stąd też w tej sprawie może dojść jutro do ciekawego głosowania.

 

Wcześniej developerzy w trybie spec ustawy wnioskowali o lokalizację budynków mieszkalnych przy ulicach Fieldorfa i Twardzickiego. Wobec tamtych lokalizacji pojawiły się glosy krytyczne ze strony mieszkańców, a także opinia MPU była dość negatywna, stąd też Rada Miasta nie wyraziła zgody na lokalizację inwestycji mieszkaniowej. Inwestorzy od decyzji bydgoskiego samorządu odwołali się do sądu.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021