Jesteś tutaj: Home

Generał Nowek może zostać patronem Ronda Miedzyń

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 05 czerwiec 2020 00:23
Rondo Miedzyń Rondo Miedzyń Fot: ZDW Bydgoszcz

Rondo Miedzyń to nazwa robocza ronda, którego budowa powoli dobiega końca. Rondo powstaje wzdłuż ulicy Szubińskiej, ale już na terenie gminy Białe Błota, w której kompetencjach będzie ustalenie ewentualnego patrona. Rondo komunikuje Szubińską z dzielnicą Miedzyń w Bydgoszczy, wielu kierowców wybiera tą drogę, aby uniknąć korki w centrum miasta.

Wartość inwestycji to 18,6 mln zł, realizowana jest ona za środki Województwa Kujawsko-Pomorskiego i gminy Białe Błota. Stowarzyszenie ,,Pradki Nasz Dom” wystąpiło oficjalnie z inicjatywą upamiętnienia w ten sposób gen. Zbigniewa Nowka, który zmarł nagle w maju ubiegłego roku. Był on mieszkańcem Prądek, czyli gminy Białe Błota. Działał w opozycji antykomunistycznej, później realizował się w Urzędzie Ochrony Państwa, , którym kierował od 1998 roku. Później kierował Agencją Wywiadu.

 

Próba uchwalenia nazwy ronda pojawiła się na sesji 25 maja, ale projekt szybkiego uchwalenia nie zyskał większości, co nie oznacza, że ta inicjatywa upadła. W szczególności, że wniosek spodobał się wójtowi Dariuszowi Fundatorowi.

 

Z kuluarowych źródeł wiemy, że zaangażowanie i wpływy polityczne gen. Nowka odegrały dużą rolę w przejęciu przez państwo zakładów PESA i podjęciu restrukturyzacji tego przedsiębiorstwa, które znalazło się w kryzysowej sytuacji, z powodu utraty płynności finansowej.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021