Jesteś tutaj: Home

W Bydgoszczy egzaminy rozpoczyna dzisiaj prawie 3 tys. ósmoklasistów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 16 czerwiec 2020 00:16

Za nami pierwszy tydzień egzaminów maturalnych, dzisiaj natomiast rozpoczyna się egzamin ósmoklasisty do którego w województwie kujawsko-pomorskim przystąpi ponad 19,7 tys. uczniów klasy ósmej szkoły podstawowej. Wyniki egzaminów będą brane przy naborze do szkół średnich. Egzaminy potrwają do czwartku.

Na terenie naszego województwa egzaminy odbywać będą się w 673 szkołach, z tego 60 na terenie Miasta Bydgoszczy. W bydgoskich szkołach do egzaminu przystąpi 2858 uczniów. Dzisiaj egzaminy rozpoczną się w całej Polsce o godzinie 9:00 – uczestnicy będą przez 2 godziny pisać egzamin z języka polskiego. Jutro również o godzinie 9:00 rozpocznie się egzamin z matematyki, który potrwa godzinę i 40 minut. W czwartek, w ostatni dzień uczniowie będą zdawać egzaminy z wybranego języka obcego nowożytnego, w czasie 1,5 godziny. W zdecydowanej większości w naszym województwie – prawie 18,4 tys. arkuszy – będzie to język angielski, 489 uczniów wybrało język niemiecki, natomiast 59 rosyjski.

Pojedynczy uczniowie będą zdawać też z języka hiszpańskiego (4) i francuskiego (2).

 

Ogłoszenie wyników egzaminów ósmoklasisty planowane jest na 31 lipca.

 

W ubiegły poniedziałek rozpoczęły się egzaminy maturalne, do których w województwie kujawsko-pomorskim przystępuje 17 tys. i 296 absolwentów szkół średnich, z tego 4.437 w samej Bydgoszczy. Wczoraj maturzyści pisali egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym (dobrowolnym) do którego przystąpiło w naszym województwie 3420 maturzystów oraz z filozofii - 77 zdających. Dzisiaj odbywają się egzaminy z biologii (3.227 zdających) oraz wiedzy o społeczeństwie ( 956). Jutro planowana jest chemia (1.875) i informatyka (489). W czwartek język niemiecki (563 zdających) , a na zakończenie tygodnia – w piątek - odbędą się egzaminy z geografii i historii sztuki.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021