Jesteś tutaj: Home

GaszychChallenge wchodzi na międzynarodowy wymiar

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 18 czerwiec 2020 00:19

Strażacy z OSP Gaszyn (województwo łódzkie) zapewne nie spodziewali się, że zainicjowana przez nich akcja pomocy chorym dzieciom stanie się popularna w całym kraju. Bydgoszcz może być tym miastem, w którym akcja wejdzie na arenę międzynarodową.

 

Strażacy z Gaszyna chcieli pomóc 18-letniemu Wojtusowi, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni, dla którego jedynym ratunkiem jest operacja w Stanach Zjednoczonych, której kosz to około 10 mln zł. Postanowili ogłosić challenge w ramach, którego podejmowane jest wyzwanie zrobienia 10 pompek. Służby mundurowe w całym kraju wzajemnie się nominują, masowo robiąc pompki, natomiast po ,,pompowaniu” każdy uczestnik wpłaca po minimum 5 zł na chore dzieci. GaszynChallenge to pomoc nie tylko dla Wojtusia, bowiem w ramach tej akcji wspierane 10-cioro dzieci.

 

Pod koniec ubiegłego tygodnia pokazywaliśmy jak pompowali strażnicy więzieni z Koronowa, którzy nominowali do dalszego challenge Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy i Żandarmerię Wojskową. Skoro challenge przeszło na wojsko, to trafiło się też na jednostki NATO. Wczoraj ukończonym GaszynChallenge pochwaliło się Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (JFTC). Robieniu pompek przewodniczył dowódca jednostki gen. Adam Joks, który także pompował. JFTC do dalszego Challenge 3. Batalion Łączności NATO z siedzibą w Bydgoszczy, Zespół Wsparcie Teinformatycznego NATO oraz Orkiestrę Wojskową w Bydgoszczy.

 

 

JFTC do tej akcji nominowało natomiast Centrum Eksperckie Policji Wojskowych NATO.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021