Jesteś tutaj: Home

ProNatura interweniuje na cmentarzach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 20 czerwiec 2020 07:02

Od lipca na bydgoskich cmentarzach komunalnych wprowadzona ma być selektywna zbiórka odpadów – zapowiada prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski w odpowiedzi na interpelację radnego Szymona Roga. Do tej pory sytuacja na cmentarzach komunalnych, związana z gospodarką odpadami była problemowa, właściwie odpadów bowiem nikt nie odbierał.

 

Utrzymanie czystości na nekropolii to zadanie zarządcy cmentarzy. W Bydgoszczy zarządcami są poszczególne parafie, natomiast w przypadku cmentarzy komunalnych zadania te realizuje przedsiębiorstwo Zieleń Miejska. To właśnie na cmentarzach komunalnych, w tym największej bydgoskiej nekropolii przy Wiślanej, są największe problemy ze śmieciami.

 

Problem zdaniem ratusza spowodowany był tym, że wzrosły koszty odbioru odpadów z cmentarzy wraz z ich utylizacją, w stosunku do 2018 roku, gdy Zieleń Miejska składała ofertę przetargową. Problem ostatnio miał zostać zażegnany, bowiem Zieleń Miejska dogadała się z miejską spółką ProNatura.

 

Od lipca segregacja

Od 1 lipca ratusz chce wprowadzić na cmentarzach komunalnych selektywną zbiórkę odpadów. W przypadku cmentarzy parafialnych wprowadzenie selektywnej zbiórki jest decyzją proboszczów, nie mniej jednak są różne interpretacje przepisów ustawowych, które wskazują, iż odpady komunalne powinny być odbierane selektywnie. Zdaniem ekspertów odpady powstające na cmentarzach należy traktować jako odpady komunalne.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021