Jesteś tutaj: Home

Fabryka Obrabiarek do Drewna nabyła nową siedzibę w Trzeciewcu (gm. Dobrcz)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 22 czerwiec 2020 12:36

O zamiarze wyprowadzki Fabryki Obrabiarek do Drewna z Miedzynia mówiło się już właściwie od kilku lat. Dzisiaj stał się konkret, bowiem około godziny 11 zawarto akt notarialny, na mocy którego FOD stał się właścicielem nowoczesnej hali produkcyjnej i biurowca w Trzeciewcu, przy budowanej drodze ekspresowej S-5.

 

W Bydgoszczy w poniedziałek gości wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas, któremu podlega m.in. fabryka FOD.

 

Jak podkreśla prezes FOD Andrzej Walkowiak, ta transakcja to szansa dla fabryki na rozwój, bowiem obecnie dużym wyzwaniem dla FOD są wysokie koszty utrzymania zabytkowych hal produkcyjnych – Jest to być, albo nie być dla naszej fabryki.

 

Nieruchomości w Trzeciewcu FOD nabył od Polskiego Holdingu Nieruchomości, również spółki skarbu państwa, na zasadzie wymiany. PHN przejmie obecne nieruchomości FOD przy ulicy Nakielskiej.

 

- To 150 lat historii, to wielki szmat czasu, dzisiaj domknęliśmy ostatecznie transakcje, która jest dla fabryki obrabiarek epokowa. To wielka szansa, rozmawialiśmy przed chwilą z załogą, rozmawiałem z kierownictwem – jesteśmy zdeterminowani, ja także jako przedstawiciel właściciela , ministra aktywów państwowych, aby tę szansę dla zakładu wykorzystać. To jest olbrzymia szansa na nowe otwarcie, na rozpoczęcie produkcji w nowym miejscu, które będzie dużo bardziej ekonomicznie uzasadnione, koszty produkcji będą niższe – wyjaśnił wiceminister Zbigniew Gryglas.

 

W Trzeciewcu FOD będzie miał do dyspozycji halę o wielkości 4 tys. metrów kwadratowych i biurowiec o powierzchni 1 tys. metrów kwadratowych.

 

Polski Holding Nieruchomości planuje przy Nakielskiej wybudować około 600 mieszkań. Hale produkcyjne mają wartość zabytkową, stąd też jak zapewniał prezes Walkowiak, PHN będzie musiał przestrzegać zaleceń służb konserwatorskich, stąd też hale powinny zostać zachowane, a mogą zyskać też bardziej społeczne funkcje.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021