Jesteś tutaj: Home

Szopiński: To chwały polskiej policji nie przynosi.

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 02 lipiec 2020 03:44

- To co następowało, to chwały polskiej policji nie przynosi – mówił w poniedziałek na posiedzeniu sejmowej komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, poseł Jan Szopiński, o wydarzeniach z Bydgoszczy z 1, 3 i 9 maja. Posiedzenie było poświęcone kontrowersyjnym działaniom policjantów wobec obywateli, do których dochodziło w całej Polsce - Ktoś tą policją kieruje i ktoś na to nie reagował – podkreślił Szopiński.


Przypomnijmy - 1 i 3 maja w Bydgoszczy odbywały się symboliczne obchody rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w ramach której działacze Obywateli RP i Komitetu Obrony Demokracji organizowali tzw. spacery. Natomiast 9 maja odbyły się obchody Dnia Europy, również w formie spaceru, w trakcie których wylegitymowano radnego wojewódzkiego Romana Jasiakiewicza, którego później odwiedzali w domu policjanci.

 

W poniedziałek pisaliśmy o tej sprawie, z uwagi na fakt, że złożona przez Szopińskiego 5 maja interpelacja, wciąż nie ma spotkała się z odpowiedzią ministra, choć minęły już prawie 2 miesiące - W mojej interpelacji pytałem, czy popisowa akcja dużych sił policji i wojsk obrony terytorialnej, a w jej trakcje szarpanie i używanie przemocy wobec kobiet, wybiórcze legitymowanie i psychiczne zastraszanie mieszkańców mojego miasta, którzy w patriotyczny sposób upamiętniali Konstytucję 3 Maja i protestowali przeciwko łamaniu konstytucji, przyniosła policji, wojskom obrony terytorialnej oraz władzom naszego kraju szacunek, autorytet i poważanie społeczne – mówił na sejmowej komisji poseł Jan Szopiński, która akurat zbiegła się z publikacją naszego artykułu.

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

Szopiński wspomniał o tym, że zachowania wobec radnego Jasiakiewicza sprawiają wrażenie nękania oraz przypomniał o przyjętym przez sejmik stanowisku - 25 maja 2020 roku Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego podjął apel, który skierował też do pana ministra. W tym apelu czytamy, że ,,radni są oburzeni informacjami o interwencjach funkcjonariuszy policji wobec osób, które manifestowały kolejne 1, 3 i 9 maja”.

 

- W tym apelu, który mam przed sobą - jest apel do pana ministra o respektowanie przez policję godności ludzkiej oraz o przestrzeganie i ochronę praw człowieka – podkreślał Szopiński, następnie puentując - To co następowało, to chwały polskiej policji nie przynosi.

 

Pozostaje zatem czekać na odpowiedź na interpelację.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021