Jesteś tutaj: Home

Województwo dokapitalizowuje lotnisko

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 04 lipiec 2020 00:17
Województwo dokapitalizowuje lotnisko Fot: PLB

Zarząd Województwa podjął uchwałę o dokapitalizowaniu Portu Lotniczego Bydgoszcz kwotą 2 mln oraz 40 zł, dzięki czemu Województwo Kujawsko-Pomorskie, będące większościowym udziałowcem w Porcie (prawie 72% udziałów), zakupi kolejne około 46,7 tys. akcji, w celu pokrycia straty finansowej. Podwyższenia kapitału zakładanego dokonano 30 czerwca, ale dopiero teraz się o tym dowiadujemy.

Wcześniej – 22 czerwca Sejmik Województwa korygując budżet na 2020 rok, dokonał zgody na zakup akcji. Drugim największym udziałowcem w PLB jest Miasto Bydgoszcz posiadające przed dokapitalizowaniem 22,6% udziałów. Jeżeli Bydgoszcz chce utrzymać ten poziom udziałów, również będzie musiał wykupić nowe akcje o wartości ponad 600 tys. zł.

 

Rok 2018 Port Lotniczy Bydgoszcz zakończył stratą na poziomie nieco ponad 5,5 mln zł. Za kilka tygodni powinniśmy poznać wynik operacyjny za 2019 rok, ale zważywszy, że w grudniu Województwo dokapitalizowało Port kwotą ponad 4,16 mln zł, a Miasto Bydgoszcz proporcjonalną do swoich udziałów, to strata zapewne była podobna.

 

Rok 2020 będzie trudny z uwagi na zawieszenie na ponad 100 dni lotów z powodu pandemii COVID-19. Najprawdopodobniej z tego powodu właściciele zdecydowali się na dodatkowe dokapitalizowanie lotniska już w połowie roku.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021