Jesteś tutaj: Home

Wicestarosta żniński pełni funkcję łamiąc ustawę antykorupcyjną

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 12 czerwiec 2013 18:43

Wojewoda pismem z 28 maja wzywa Radę Powiatu Żnińskiego do odwołania z funkcji wicestarosty związanego z SLD Roberta Luchowskiego, który narusza zapisy ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności przez osoby publiczne.

 

Ustawa popularnie nazywana ,,antykorupcyjną” zakazuje prowadzenia działalności gospodarczej przez członków zarządów powiatów. Wicestarosta Robert Luchowski mimo to miał w świetle prawa prowadzić działalność związaną z tłumaczeniami przysięgłymi.

 

O tym temacie jak się dowiadujemy w Żninie mówiono już od dawna. Dopiero teraz jednak  interwencje w tej sprawie podjął Urząd Wojewódzki, który wezwał do usunięcia Roberta Luchowskiego z funkcji wicestarosty. Jeżeli Rada Powiatu tego nie uczyni, stosowne kroki podejmie Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

 

Podejrzenie co do łamania zapisów ustawy antykorupcyjnej pojawia się także w przypadku innej członki zarządu powiatu – Zofii Kozłowskiej związanej z ludowcami. W tej sprawie stanowiska nie zabrała jeszcze póki co wojewoda, ale danych Krajowego Rejestru Sądowego wynika, że pełni ona funkcję wiceprezesa Spółdzielni Producentów Zbóż ,,Farmer”. 

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.