Jesteś tutaj: Home

Powołano specjalne komisje, które mają wyjaśnić problem z Komunalnikiem, z oświetleniem ulic oraz zalanymi ulicami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 21 lipiec 2020 17:30

W tym roku część bydgoskich radnych nie będzie miała wakacji, bowiem do końca sierpnia,a właściwie bliżej jego połowy będą musiały powstać sprawozdania trzech komisji doraźnych. Komisje powołano na dzisiejszej sesji Rady Miasta, odbytej na wniosek radnych Prawa i Sprawiedliwości.

 

Na wniosek radnych PiS odbyły się dzisiaj dyskusję o trzech dość dużych problemach z jakimi boryka się Bydgoszcz. Pierwszy temat to problemy w trzech sektorach, gdzie odpady odbiera firma Komunalnik. W dyskusji nic nowego jednak się nie pojawiło, ze strony prezydenta i jego współpracowników nie raz padł pogląd, że ze współpracy z firmą Komunalnik nie możemy być zadowoleni. Nie padły jednak deklaracje, czy w najbliższym czasie zostanie zerwana umowa. Temu jak ratusz reaguje na powstały kryzys oraz przetargowi, w którego rozstrzygnięciu Komunalnik wszedł do Bydgoszczy, przyjrzy się 6 osobowa komisja doraźna. Co do zasadności powołania akurat tej komisji były najmniejsze wątpliwości.

Zastępca prezydenta Michał Sztybel poinformował, że kary naliczone na Komunalnika to już przeszło 2,7 mln zł. Ratusz w przypadku, gdyby zapadła decyzja o zerwaniu umowy będzie gotowy logistycznie na taką ewentualność. O ewentualnych decyzjach będziemy mogli mówić jednak dopiero za kilka dni.

 

Znacznie więcej wątpliwości budziło powołanie komisji ds. sporu z firmą Enea dotyczącą oświetlenia ulic (szerzej o dyskusji na temat oświetlenia ulic napiszemy w środę) oraz komisji mającej zająć się problemowi zalewania ulic po obfitszych opadów - Jaki jest cel powołania komisji? - pytał prezydent Rafał Bruski - Czy skończy się stwierdzeniem, że ulice są zalewane? (…) Prezes Drzewiecki wyjaśnił w czym jest problem, to jest zaszłość historii.

 

Ostatecznie jednak klub Koalicji Obywatelskiej nie blokował powołania również tych dwóch komisji doraźnych. Radni PiS chcieli, aby raporty końcowe wszystkich trzech komisji powstały do końca września, radny Jakub Mikołajczak w imieniu KO wniósł, że prace powinny odbywać się intensywnie, dlatego terminem zakończenia raportu powinien być okres przed sierpniową sesją Rady Miasta, czyli druga połowa sierpnia.

 

Zapraszamy w środę na wydanie ,,Głosu Bydgoszczy”, w którym Krzysztof Zająkała kierujący Biurem Zarządzania Odpadami i radny Marcin Lewandowski (PiS), dyskutują o problemie z Komunalnikiem.

 

Skład komisji doraźnych:

Ds. oświetlenia:
-Monika Matowska
- Zdzisław Tylicki
- Ireneusz Nitkiewicz

- Robert Kufel
- Jan Gaul
- Krystian Frelichowski

 

Ds. Komunalnika:
- Joanna Czerska-Thomas
- Anna Mackiewicz
- Zdzisław Tylicki
- Mateusz Zwolak
- Marcin Lewandowski
- Bogdan Dzakanowski

 

Ds. zalanych ulic:
- Maciej Świątkowski
- Katarzyna Tomaszewska
- Elżbieta Rusielewicz
- Wojciech Bulanda
- Andrzej Mlyński
- Jerzy Mickuś

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021