Jesteś tutaj: Home

Gminy krytykują uchwałę sejmiku

Napisane przez  Ł.R. /www.e-krajna.pl Opublikowano w Regionalne czwartek, 13 czerwiec 2013 15:41

Samorządy Więcborka, Kamienia Krajeńskiego i Sośna wydały krytyczne opinie wobec uchwały sejmiku dotyczącej Krajeńskiego Parku Krajobrazowego.

Obecnie dużym problemem dla tych samorządów są przepisy  zabraniające budowania czegokolwiek w okolicy 100 metrów od jezior, rzek i innych zbiorników wodnych.  Przygotowana przez Urząd Marszałkowski uchwała ma złagodzić te niekorzystne zapisy, ale zdaniem wyżej wymienionych gmin zawiera zbyt wiele błędów.

 

Rada Gminy Więcborka i Rada Gminy Sośna zauważa, że plany załączone do uchwały zawierają wiele błędów, a co za tym idzie nie odzwierciedlają faktycznego podziału planistycznego. Gminy uważają, że służby marszałka nie do końca znają przebieg granicy Krajeńskiego Parku Krajobrazowego. Radni z Więcborka zaznaczają, że błędy Urzędu Marszałkowskiego dotyczą 26 hektarów.

 

Natomiast Rada Miejska w Kamieniu Krajeńskim uzasadniając swoją odmowę pozytywnego zaopiniowania projektu pisze - Przedstawiony przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiegoprojekt uchwały jest nie do przyjęcia w takiej formie, gdyż nie uwzględnia prośby Gminy Kamień Krajeński, jak i pozostałych gmin powiatu sępoleńskiego, wystosowanej do Marszałka w sprawie zniesienia niektórych zakazów obowiązujących w Parku m.in. możliwości budowania nowych obiektów budowlanych w pasie szerokości 100 m od linii brzegów rzek, jezior i innych zbiorników wodnych. Projekt uchwały zawiera zapisy odnośnie odstępstwa od obowiązywania wybranych zakazów lecz dotyczy tylko zabytkowych zespołów pałacowo-parkowych i innych obiektów architektonicznych zawartych w załączniku nr 2 do w/w uchwały. Nie rozwiązuje to problemów budownictwa w pobliżu zbiorników wodnych na terenie Gminy Kamień Krajeński.                                                                                                                                                                                                         

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.