Jesteś tutaj: Home

Na Nakielskiej będą kontrolować wysokość pojazdów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 31 lipiec 2020 00:48

Ulica Nakielska to jedna z ruchliwszych bydgoskich arterii, której słabym punktem jest wiadukt kolejowy wzdłuż linii kolejowej nr 131 na Inowrocław. Zgodnie z przepisami pod tym wiaduktem mogą przemieszczać się pojazdy nie wyższe niż 3,2 metra, ale nie wszyscy kierowcy tego przestrzegają, licząc na to, że ,,jakoś przejadą” i nie zahaczą.

Od czasu do czasu zdarzają się sytuacje, że ciężarówka zahacza o wiadukt, przez co na Nakielskiej powstaje zator, na czym cierpią uczestnicy ruchu. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zwraca się do Policji i Straży Miejskiej o przeprowadzanie wyrywkowych kontroli pojazdów ciężarowych poruszających się Nakielską. W ten sposób chce prewencyjnie wymusić na kierowcach przestrzeganie przepisów, w przypadku pojazdów wyższych niż 3,2 metra kierowania się wyznaczonymi objazdami.

 

O podjęcie działań zaradczych zwrócił się do drogowców radny Szymon Róg, wskazując na powstające zatory z winy kierowców próbujących przejechać pod wiaduktem pomimo zbyt wysokiej naczepy. ZDMiKP informuje radnego, iż oznakowanie informujące o przeszkodzie w postaci wiaduktu ustawiono w kilku miejscach, stąd też ZDMiKP zwróci się do Policji i Straży Miejskiej o wyrywkowe kontrole kierujących.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021