Jesteś tutaj: Home

Prezydent zaprasza marszałka na sesję

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 05 sierpień 2020 00:24

Na jesień – jeżeli sytuacja epidemiczna nie sprawi nam znowu niespodzianki, planowane jest przyjęcie nowej Strategii Rozwoju Województwa do 2030 roku, nazywanej propagandowo Strategią Przyśpieszenia. W Bydgoszczy od dawna krytykowany jest kierunek prac nad nią, bowiem pojawiają się ponownie zapisy mówiące o metropolii bydgosko-toruńskiej.

Prezydent Rafał Bruski zwrócił się pisemnie do marszałka województwa, aby ten wziął udział w nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Bydgoszczy, w trakcie której przedyskutowano by elementy budzące różnice zdań. Bruski wskazuje w piśmie m.in. na zbyt słabe podkreślenie w projektach strategii roli Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz, które skupia samorządy z 5 powiatów, zamieszkiwane przez około 600 tys. mieszkańców oraz wytwarzające blisko 40% całego PKB województwa kujawsko-pomorskiego. Na tej sesji miałaby się odbyć również dyskusja o różnicach zdań w kwestii ZIT.

 

Prezydent proponuje formułę sesji nadzwyczajnej, poświęconej jedynie kwestią współpracy Bydgoszczy z Samorządem Województwa. Termin sesji ma być dostosowany do możliwości czasowych marszałka województwa.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021