Jesteś tutaj: Home

Rozbudowa szpitala Biziela z małym poślizgiem. Rząd zareagował

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 12 sierpień 2020 07:37
Rozbudowa szpitala Biziela z małym poślizgiem. Rząd zareagował Wizualizacja

Od 2018 roku prowadzone są prace związane z rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego im. Jana Biziela w Bydgoszczy. Wieloletnie przedsięwzięcie warte jest ponad 373,8 mln zł, jego najbardziej widocznym elementem będzie budowa nowego budynku. Głównym inwestorem jest budżet państwa.

Pierwotnie zadanie inwestycyjne planowano zakończyć do 2024 roku, z powodu pojawiających się opóźnień ten plan został nieco zmodyfikowany na 2025 rok. Głównym mierzalnym efektem realizacji inwestycji będzie wzrost liczy łózek o około 110. Oprócz poprawy warunków leczniczych dla pacjentów, realizacja inwestycji pozwolić ma na lepsze warunki dydaktyczne dla Collegium Medicum, będącego organem zarządzającym tym szpitalem.

 

Budżet państwa na sfinansowanie tej inwestycji planuje przeznaczyć 348,7 mln zł, natomiast kwotę ponad 26,5 mln zł sfinansuje Unia Europejska w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.


Z uwagi na opóźnienia w realizacji inwestycji Rada Ministrów na posiedzeniu w dniu 3 sierpnia, zaktualizowała harmonogram programu, zmniejszając wydatki na bieżący rok o prawie 49 mln zł, z uwagi na niemożliwość ich wydatkowania i przesunięciu tych środków na 2025 rok.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021