Jesteś tutaj: Home

Wrzesień będzie miesiącem rywalizacji rowerowej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 28 sierpień 2020 15:02
Wrzesień będzie miesiącem rywalizacji rowerowej Fot: UMB

W dobie pandemii COVID-19 rower wydaje się jednym z atrakcyjniejszych form transportu, jest bowiem bardziej ekologiczny od prywatnego samochodu, przy tym ryzyko zakażenia wirusem jest radykalnie mniejsze niż w transporcie zbiorowym. We wrześniu po raz kolejny Bydgoszcz organizuje ogólnopolską rywalizację o przechodni puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Pierwotnie rywalizacja miała się rozpocząć w maju, ale z uwagi na epidemię i obowiązujące wiosną obostrzenia, po raz drugi odbędzie się we wrześniu. W ubiegłym roku tytuł Rowerowej Stolicy Polski pojechał do Nowej Soli.

 

Do udziału w tegorocznej edycji bydgoszczan zaprasza prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski - Jako włodarz Bydgoszczy bardzo się cieszę, że Rowerowa Stolica Polski odbędzie się już po raz drugi i to w tak dużym składzie. Rywalizacja będzie dużo bardziej zacięta niż przed rokiem. Liczę na kolejny rekord przejechanych kilometrów, zarówno w całej zabawie, którą organizujemy jako miasto, jak również na naszym lokalnym podwórku – w Metropolii Bydgoszcz. Już po raz drugi bierzemy udział w rywalizacji wspólnie – kręcąc kilometry i odwiedzając się wzajemnie, na rowerze oczywiście.

 

Podobnie jak w poprzednich edycjach będą odbywać się zorganizowane przejazdy. Do tegorocznej edycji przystąpią 43 miasta. Wygra miasto lub obszar metropolitalny, którego mieszkańcy przejadą łącznie we wrześniu najwięcej kilometrów, w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

 

Żeby wziąć udział w rywalizacji trzeba pobrać na swoje urządzenie mobilne bezpłatną aplikację Rowerowa Stolica Polski.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021