Jesteś tutaj: Home

Bilety miesięczne od teraz łatwo kupimy kartą płatniczą

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 04 wrzesień 2020 17:28
Bilety miesięczne od teraz łatwo kupimy kartą płatniczą Fot: UMB

Bydgoska Karta Miejska jako nośnik biletów miesięcznych funkcjonuje od dobrej dekady, od teraz bilety miesięczne, a także dłuższe okresowe możemy kodować na kartach płatniczych w standardzie MasterCard, czyli właściwie wszystkich dostępnych w Polsce. Wcześniej będzie trzeba ją jednak doładować przez internet.

– W Mastercard zawsze chętnie wspieramy miasta od strony technologicznej, wdrażając najbardziej przyjazne i bezpieczne produkty związane z płatnościami – podkreśla Kamila Kaliszyk, dyrektor ds. rozwoju rynku w polskim oddziale Mastercard Europe. - Z satysfakcją stawiamy kolejny krok wraz z Mennicą i samorządem, by rozwijać w Bydgoszczy projekt, który zapewni szybki i wygodny system obsługi pasażerów. Jako partner wdrożenia kładziemy nacisk na wykorzystanie potencjału technologii do tego, by tworzyć bardziej przyjazne miejsce do życia. Skoro pasażerowie mogą już płacić zbliżeniowo za niemal wszystkie zakupy, to naturalnie oczekują, że będą mieli taką możliwość również w komunikacji miejskiej. W Polsce takie rozwiązania mają wielki potencjał, ponieważ już ponad 90 proc. wszystkich transakcji kartowych w kraju odbywa się zbliżeniowo.

 

W praktyce zmienia się jednak nie aż tak wiele, bowiem nadal musimy bilet miesięczny kupić wcześniej przez internet oraz posiadać konto na stronie internetowej Bydgoskiej Karty Miejskiej. Zmienia się właściwie tylko tyle, że nie musimy posiadać samej karty, tym samym składać wniosku o jej przyznanie. Nowe rozwiązanie ułatwi zatem życie głównie tym, którzy do tej pory BKM nie posiadali, może być to pomocne głównie dla gości Bydgoszczy.

Podczas kontroli kontroler przykłada zbliżeniowo czytnik do naszej karty, aby sprawdzić czy mamy na niej zakodowany bilet. Mamy tutaj do czynienia z podobną technologią jak w przypadku kupowania kartą płatniczą biletów jednorazowych, które od przeszło dwóch lat możemy kupować zbliżeniowo we wszystkich pojazdach (licząc, że w danym momencie terminal działa).


- Nowe rozwiązanie jest jeszcze wygodniejsze – podkreśla Rafał Grzegorzewski, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. - Nie wymagają od pasażera, oprócz zdalnego zakupu biletu, żadnych dodatkowych działań ani załatwiania formalności. Liczymy, że zachęci to kolejne osoby do korzystania z transportu publicznego– Doceniamy przy tym nie tylko innowacyjność, ale przede wszystkim gwarancję bezpieczeństwa od Mennicy Polskiej, którą potwierdza m.in. spełnienie restrykcyjnych wymagań organizacji płatniczych Mastercard i Visa.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021