Jesteś tutaj: Home

Konsulowie chcą poznawać polskie regiony. Historyczne spotkanie w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 04 wrzesień 2020 18:19

Związek Konsulów Honorowych Rzeczypospolitej Polskiej to wiekiem dość młoda organizacja skupiająca działających na terenie Polski konsulów honorowych państw całego świata. Do tej pory konsulowie spotykali się głównie w Warszawie, postanowiono jednak organizować również spotkania w regonach – pierwsze inauguracyjne odbywa się w piątek 4 września w Bydgoszczy.

- Bydgoszcz jeździ do Warszawy, a czemu Warszawa nie może przyjechać do Bydgoszczy – powiedział konsul honorowy Węgier w Bydgoszczy Marek Pietrzak, który jest inicjatorem spotkań w województwach - Mój pomysł zrodził się z myślą, abyśmy byli jako konsulowie blisko siebie, abyśmy wiedzieli o swoich inicjatywach, wymieniali się doświadczeniami, ale również poznali miasta, w których rezydujemy, reprezentujemy państwa których jesteśmy konsulami na co dzień.


Pierwszym spotkaniem roboczym reprezentacji konsulów było spotkanie z prezydentem Rafałem Bruskim, po którym odbyła się krótka konferencja prasowa – Przechodzimy do historii – podkreśla włodarz Bydgoszcz – Konsulowie pomagają przede wszystkim ambasadorom, ale też są ambasadorami naszych miast.

 

- Celem tego spotkania jest przede wszystkim promocja wśród konsulów waszego województwa – podkreśla wiceprezes Związku Janusz Jesionek, w przeszłości ambasador Polski w Słowenii. Do Bydgoszczy przyjechało ponad 20 konsulów honorowych z całej Polski, w tym reprezentujący takie odległe kraje jak Brazylia czy Sri Lanka.

 

Dla gości przygotowano program zwiedzania miasta, głównie z perspektywy Brdy. Reprezentacja Związku spotkała się też z wojewodą i władzami samorządowymi województwa. Wieczorem odbywa się też promocja kolejnej edycji wina węgierskiego Bydgostia Consulat, które jest wieloletnią inicjatywą konsula Pietrzaka.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021