Jesteś tutaj: Home

Podbydgoskie jeziora zaczynają zanikać

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 09 wrzesień 2020 12:56
Podbydgoskie jeziora zaczynają zanikać OpenStreetMaps

W tym roku w mediach przebijał się temat suszy, problemy z tym związane są widoczne jednak od wielu lat – jak się okazuje jeden z większych problemów dotyczy Jeziora Borówno, dość popularnego miejsca wypoczynku dla bydgoszczan. W Jeziorze Borówno notuje się systematyczny spadek poziomu wody.

Temat Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska jest znany, ale dzisiaj nikt nie jest wskazać przyczyn tego stanu rzeczy. Zawsze na pewno wpływ na to ma ogólnie rosnący deficyt wód, spowodowany osuszaniem coraz większych połaci terenu, czyli jest to w praktyce działalność człowieka. Na wniosek Regionalnego Wydziału Monitoringu Środowiska w Bydgoszczy, powiat bydgoski zlecił wykonanie ekspertyzy, która ma wskazać przyczyny ubytków wodnych w Jeziorze Borówno.

 

Od dłuższego czasu problemy z sytuacją hydrologiczną zauważane są również nad innym podbydgoskim jeziorem, tym razem po południowej stronie miasta, nad Jeziorem Jezuickim, znanego z plaży w Chmielnikach. W przypadku tego jeziora, wkrótce planuje się przeprowadzić pierwsze prace inwestycyjne, mające na celu poprawić bilans hydrologiczny.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021