Jesteś tutaj: Home

Po oddaniu torowiska na Kujawskiej, czeka nas kolejna rewolucja w organizacji transportu publicznego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 16 wrzesień 2020 14:47
Po oddaniu torowiska na Kujawskiej, czeka nas kolejna rewolucja w organizacji transportu publicznego Fot: Robert Sawicki / UMB

Część z naszych czytelników zapewne pamięta oddanie do użytku nowej linii tramwajowej do Fordonu, jakie zmiany ta inwestycja przyniosła. Można było mówić wręcz o rewolucji, bowiem zmiany w rozkładach jazdy dotknęły niemal każdej części miasta. Przed nami kolejna taka rewolucja, powoli bowiem dobiega końca budowa torowiska wzdłuż ulicy Kujawskiej, natomiast niedługo ruszy budowa nowego mostu tramwajowego nad Brdą na wysokości Mostu Kazimierza Wielkiego.

Wstępna koncepcja nowego układu komunikacyjnego już powstała – ulicą Kujawską pojadą według niej trzy linie tramwajowe: nr 9 (z dworca PKP na Glinki), nr 11 (z Myślęcinka na Kapuściska)m nr 2 łącząca Bielawy z Fordonem (ta linia ruszy dopiero po budowie mostu nad Brdą). Docelowo na Rondzie Kujawskim tramwaj pojawiać będzie się co 3 minuty, co sprawi, że będzie to jeden z ważniejszych węzłów komunikacyjnych w Bydgoszczy.

 

Propozycja nowego schematu:

 

Do powyższych zmian planuje się dostosować również rozkład linii autobusowych.

 

W piątek 18 września ruszą konsultacje społeczne w sprawie zmian w organizacji ruchu, potrwają one do 9 października. Po rozpoczęciu konsultacji do tematu wrócimy.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021