Jesteś tutaj: Home

Jutro dowiemy się na czym stoimy w temacie promu z Solca do Czarnowa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 27 wrzesień 2020 00:34

Gdyby kiedyś powstał most na wysokości Solca Kujawskiego, komunikujący drogę krajową nr 10 z drogą krajową nr 80, to byłoby to ważne rozwiązanie komunikacyjne odciążające ruch w Bydgoszczy – na dzisiaj to są jednak marzenia, bowiem nie ma środków na sfinansowanie budowy mostu. Natomiast władze województwa chcą zbudować pomiędzy Solcem Kujawskim a Czarnowem przeprawę promową.

Jedni ten kierunek działania chwalą, jako dobre rozwiązanie tymczasowe, nie brakuje jednak też głosów krytycznych, że zamiast właściwych rozwiązań wdraża się półśrodki.

 

Jednostka promowa została zbudowana już przez firmę z Malborka, obecnie przechodzi procedury związane ze zwodowaniem. Problemem jest jednak stan dróg dojazdowych do promu po obu stronach Wisły. Droga ma status drogi wojewódzkiej – Zarząd Dróg Wojewódzkich w przetargu wyłonił wykonawcę, który miał przede wszystkim zbudować przyczółki promowe. Wykonawca na początku roku porzucił jednak realizację tej inwestycji.

 

Ogłoszono ostatnio drugi przetarg, jutro (27 września) planowane jest otwarcie ofert. Dowiemy się jacy wykonawcy są zainteresowani oraz za jakie pieniądze. Jeżeli oferta zmieści się w budżecie na ten cel, istnieje szansa, że realizacja inwestycji ruszy z miejsca.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021