Jesteś tutaj: Home

Zdolna młoda Amerykanka będzie wspierać nauczanie studentów w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. / patch.com / stonehillskyhawks.com Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 28 wrzesień 2020 07:17

Madalyn Fernbach jest absolwentką amerykańskiego Stonehill College, rzymskokatolickiej szkoły prywatnej położonej pod Bostonem (stan Massachusetts), na której studiowała neurobiologię, wcześniej w liceum była kapitanem drużyny piłkarskiej. Planuje kontynuować kształcenie na kierunkach medycznych. Zanim to jednak nastąpi, czeka ją epizod związany z pobytem w Polsce, a dokładniej w Bydgoszczy.

 

W uznaniu osiągnięć została wybrana do udziału w programie fundacji Fulbrighta, finansowego przez rząd Stanów Zjednoczonych w celu, budowania poprzez wymianę edukacyjną, więzów pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a jej partnerami. Madalyn Fernbach będzie wkrótce wspierać nauczanie języka angielskiego na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrdoniczym w Bydgoszczy. Ferbnach miała do naszego kraju przyjechać szybciej, ale z powodu pandemii COVID-19 zostało utrudnione przemieszczanie się pomiędzy Ameryką a Europą.

 

Na UTP dowiedzieliśmy się, że współpraca z fundacją Fulbrighta jest prowadzona, ale jeszcze oficjalny komunikat o osobie, która przyjedzie z USA nie dotarł na uczelnie. Natomiast informacja o tym przewija się już na amerykańskich portalach, co pokazuje, że jest to z punktu widzenia edukacji w Stanach Zjednoczonych istotne wydarzenie. O przyjeździe Madalyn Fernbach do Bydgoszczy w ostatnich dniach wspomniał chociażby portal patch.com.

 

The Fulbright Program is the flagship international educational exchange program sponsored by the U.S. Government – czytamy na tym portalu (patch.com), co jest podkreśleniem, że jest to dla amerykańskiego rządu ważny program - Madalyn will support the teaching of English at the University of Science and Technology in Bydgoszcz as part of the Fulbright English Teaching Assistantship.

 


Zrzut ze strony: www.stonehillskyhawks.com

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021