Jesteś tutaj: Home

To już ostatnie dni rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 28 wrzesień 2020 11:15
To już ostatnie dni rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski Fot: Bogusław Białas

Środa będzie ostatnim dniem drugiej edycji rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Musiałby się zdarzyć cud, aby Bydgoszcz ten tytuł wywalczyła, ale powodem do dumy powinno być zorganizowanie tej rywalizacji przez nasze miasto. To w Bydgoszczy zrodził się pomysł, aby rywalizować na przejechane przez mieszkańców kilometry, również bydgoski ratusz nadzorował tworzenie aplikacji zliczającej przejechany dystans.

Prowadzi na dzisiaj ubiegłoroczny zdobywca pucharu Rowerowej Stolicy Polski nowa Sól, z dorobkiem ponad 8,6 tys. punktów, przewaga nad Białą Podlaską i Gnieznem jest tak duża, że wszystko wskazuje, że puchar w Nowej Soli pozostanie na kolejny rok. Metropolia Bydgoszcz z dorobkiem 1170 punktów zajmuje 9 lokatę pomiędzy Przemyśle i Ostrowcem Świętokrzyskim.

 

Liczy się mobilizacja, mniej kilometry

Nie oznacza to jednak, że mieszkańcy Nowej Soli przejechali najwięcej kilometrów, punkty przeliczane są w oparciu o algorytm, który uwzględnia liczbę przejechanych kilometrów a także liczbę mieszkańców zamieszkujących dany obszar. Stąd też punkty są przede wszystkim miernikiem stopnia mobilizacji społecznej Bydgoszcz do rywalizacji przystąpiła wraz z obszarem metropolitalnym.

 

Głównym celem rywalizacji jest popularyzowanie transportu rowerowego oraz promowanie rekreacji rowerowej. W Bydgoszczy organizowane były w weekendy wspólne przejazdy dla mieszkańców.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021