Jesteś tutaj: Home

Kolejne szkoły przechodzą na hybrydowy model nauczania, ale tylko na kilka dni

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 29 wrzesień 2020 11:59

Od jutra na nauczanie hybrydowe przechodzi Szkoła Podstawowa nr 65 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi. Przyczyną jest stwierdzenie COVID-19 u jednego z pracowników szkoły, kilkunastu nauczycieli i uczniowie dwóch klas przebywają na kwarantannie. Nauczanie hybrydowe póki co zaplanowano do piątku 2 października.

 

Wczoraj podobna informacja wypłynęła z liceum przy Zespole Szkół nr 19, w tym wypadku przyczyną podjęcia działań epidemicznych było stwierdzenie zachorowania u jednego ucznia. Kwarantanną objęto jedną klasę.

 

Wciąż nauczanie w trybie hybrydowym (od początku bieżącego tygodnia) obowiązuje w VIII Liceum Ogólnokształcącym, gdzie kwarantanną objęto 4 uczniów.

 

Pierwszy miesiąc za nami

W czwartek przypadnie dokładnie pierwszy miesiąc od powrotu uczniów do szkół, co wywołało duże obawy. Pierwsze problemy pojawiły się w Bydgoszczy już w pierwszym tygodniu, gdy jedna ze szkół zdecydowała się z powodu COVID-19 opóźnić rok szkolny, ale patrząc w skali miesiąca, wciąż mówimy o pojedynczych przypadkach szkół. W połowie września nauczanie hybrydowe pojawiło się również w Zespole Szkół Elektronicznych.

 

Jak informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej w trybie hybrydowym pracuje obecnie w skali całego kraju 288 szkół, na całkowicie zdalne nauczanie zdecydowano się w 96 szkołach, co przy pozostałych ponad 48 tys. placówek nie jest dużym procentem.

 

Tryb hybrydowy polega na tym, że zajęcia dla części uczniów odbywają się normalnie w szkołach, natomiast część uczy się zdalnie z domu. W Bydgoszczy nauczaniem zdalnym obejmuje się uczniów objętych kwarantanną. Jak jednak widać model hybrydowy wdrażany jest tylko na kilka dni, co specjalnie nie powinno zaburzać cyklu nauczania.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021