Jesteś tutaj: Home

Rowerową Stolicą Polski nie zostaliśmy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 03 październik 2020 00:03
Rowerową Stolicą Polski nie zostaliśmy Fot: Bogusław Białas

Środa była ostatnim dniem II edycji rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski, nieoficjalnie możemy powiedzieć, że puchar przechodni pozostanie w Nowej Soli, która zdeklasowała konkurencję – drugie miejsce najprawdopodobniej zajęła Biała Podlaska przed Gnieznem.

Nie są to jednak oficjalne wyniki, te zostaną przedstawione w poniedziałek – od czwartku trwa bowiem weryfikacja czy wszystkie przejazdy były wykonywane właściwie, czy nie dochodziło do nadużyć. Z tego też powodu na dzisiaj nie wiemy ile dokładnie razem przejechali rowerzyści w Polsce w ramach tej rywalizacji oraz jaki wkład wniosły do tego przejazdy z Metropolii Bydgoszcz.

 

Metropolia Bydgoszcz plasowała się na 9 lokacie, z niewielką stratą do 8 Przemyśla. Drugi najlepszy wynik z naszego województwa uzyskał Włocławek plasując się w czwartej dziesiątce. Liczba przejechanych kilometrów jest dzielona przez populację obszarów przystępujących do rywalizacji, a w oparciu o wynik punktowy tworzony jest ostateczny ranking.

 

Celem rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski jest promowanie roweru jako środka transportu oraz rekreacji rowerowej. Pomysł rywalizacji zrodził się w Bydgoszczy, również w Bydgoszczy odbędzie się oficjalne ogłoszenie wyników. Musimy jednak poczekać jeszcze te kilka dni do poniedziałku. Jedno można jednak już powiedzieć – Rowerową Stolicą Polski w tym roku nie zostaliśmy.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021