Jesteś tutaj: Home

Dwugłos ratusza: Rządowy program na nowe inwestycje czy na pokrycie skutków recesji?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 06 październik 2020 06:40

W ubiegłym tygodniu ratusz poinformował, że prezydent Rafał Bruski złożył wniosek do Funduszu Inwestycji Lokalnych o dotacje ze strony rządu ma termomedrnizację budynków oraz przebudowę zajezdni tramwajowej i zakup nowych tramwajów – łącznie projekty warte ponad 850 mln zł, gdy pula dedykowana Bydgoszczy z tego funduszu to 63 mln zł. Okazuje się jednak, że kilkanaście dni wcześniej jego zastępca informował radnego o zupełnie innym przeznaczeniu tej puli.

 

Radny Szymon Róg złożył interpelacje, w której zapytał, czy kwota zapowiadanego rządowego wsparcia w wysokości 63 mln zł zostanie przeznaczona na remont ulicy Nakielskiej, czego oczekują mieszkańcy tej dzielnicy. W odpowiedzi zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz stwierdził, że nie, wskazując jednocześnie na spadki wpływów do kasy samorządu z powodu obniżki podatku PIT i spowodowanej przez COVID-19 recesją – Planowanie nowych inwestycji może nastąpić po stabilizacji wskaźników budżetowych i wymaga korekty planów inwestycyjnych – wskazuje Kozłowicz – Biorąc pod uwagę niewystarczającą ilość środków na jednoczesną realizację wszystkich potrzeb inwestycyjnych konieczne jest ustalenie hierarchii. Stąd też powstał zamiar zwrócenia się do mieszkańców o wypowiedzenie się w sprawie priorytetów dotyczących inwestycji miejskich.

 

Kilkanaście dni później prezydent ostatecznie jednak zaproponował nowe zadania inwestycyjne, czyli termomodernizację i projekt tramwajowy.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021