Jesteś tutaj: Home

Środki z rządowego Funduszu Inwestycji trafić mają ostatecznie na Kujawską i most tramwajowy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 07 październik 2020 00:38
Miejsce nowej przeprawy mostowej Miejsce nowej przeprawy mostowej Fot: UMB

We wtorek 29 września ratusz poinformował media, że prezydent złożył wniosek do Funduszu Inwestycji Lokalnych o dwa duże zadania inwestycyjne warte ponad 850 mln zł. Jak się jednak dowiadujemy – tego samego dnia prezydent wydał zarządzenie, w którym przyjęto plan finansowy zakładający zupełnie inne wydatkowanie tych funduszy.

 

W ramach rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych samorządy mają otrzymać łącznie 6 mld zł na realizowane inwestycje. Fundusz ujęty został w przepisach w sprawie zwalczania COVID-19, w celu zamortyzowania samorządom skutków recesji. Z wyliczonego wzoru Bydgoszcz otrzymać ma nieco ponad 63 mln zł.

 

Zgodnie z zarządzeniem prezydenta z dnia 29 września wynika, że w tym roku planuje się wydatkować 48 mln zł z tego funduszu na inwestycję tramwajowo-drogową realizowaną pomiędzy rondami Bernardyńskim i Kujawskim. Dzięki funduszowi Bydgoszcz na tę inwestycję wyda po prostu mniej ze swojej kasy.

 

Natomiast kwota 15,3 mln zł miałaby zostać wydatkowana już w roku budżetowym 2021 na budowę mostu tramwajowego nad Brdą na wysokości obecnego mostu Kazimierza Wielkiego. Obecnie trwa postępowanie przetargowe.

 

 

W takim wypadku może zadziwiać informacja kierowana przez ratusz do mediów, że prezydent planuje ze wspomnianego funduszu pozyskać środki na zupełnie inne inwestycje.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021