Jesteś tutaj: Home

W zakładach zbrojeniowych ogłoszono pogotowie strajkowe

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 08 październik 2020 07:37

Zdaniem związkowców z Solidarności pieniądze na modernizację polskiej armii wydatkowane są za granicą, zamiast wspierać polskie zakłady zbrojeniowe. Dlatego też NSZZ Solidarność ogłosiła we wrześniu pogotowie strajkowe w zakładach zbrojeniowych w całym kraju – w tym także w bydgoskiej Belmie i Nitro-Chem.

O sprawie zrobiło się głośno wczoraj, gdy podczas posiedzenie Sejmu nawiązał do niej poseł Jan Szopiński. Parlamentarzysta w dyskusji nad korektą budżetu państwa na 2020 rok nawiązał do sprawy - Niedawno Solidarność przemysłu zbrojeniowego ogłosiła pogotowie strajkowe we wszystkich zakładach zbrojeniowych w Polsce, w związku ze złą sytuacją tej branży i śladowym udziałem krajowych zakładów w procesie modernizacji polskiej armii. Polski przemysł zbrojeniowy jest pomijany w wielu kluczowych programach modernizacji armii, a zakupy uzbrojenia dla polskiej armii w Polsce wyglądają wyłącznie na papierze i w propagandzie sukcesu uprawianej przez ministra obrony narodowej – mówił parlamentarzysta z sejmowej mównicy.

 

- Związkowcy z Zakładów Elektrotechnicznych Belma i Nitro-Chem w Bydgoszczy, z mojego okręgu wyborczego publicznie twierdzą, że pieniądze na zakupy uzbrojenia nie trafiają do polskich zakładów – kontynuował poseł Jan Szopiński.

 

Takie nastroje w bydgoskich zakładach mogą być zaskoczeniem, bowiem do tej pory prezentowane były jako beneficjenci czy to programu budowy polskich dronów - Belma we współpracy z Nitro-Chem, czy w przypadku Nitro-Chem-u, jako beneficjenta zakupu amerykańskich myśliwców F-16, do których uzbrojenie bydgoski zakład produkuje również dla innych państw w których siłach powietrznych pełnią służbę F-16.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021