Jesteś tutaj: Home

Duże zmiany w organizacji ruchu na Kujawskiej

Napisane przez  Redakcja / ZDMiKP Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 10 październik 2020 00:11
Duże zmiany w organizacji ruchu na Kujawskiej Fot: ZDMiKP

Z poniedziałku na wtorek dojdzie do dużych zmian w tymczasowej organizacji ruchu pomiędzy Rondem Kujawskim a Rondem Bernardyńskim. Dość istotna kwestią będzie pojawienie się tramwajów od przyszłego tygodnia, w ramach jazd testowych, na które uwagę będą musieli zwracać kierowcy.

Planowane zmiany:

 

- na rondzie Bernardyńskim dostawione zostaną znaki „uwaga tramwaj" – będzie to ważna zmiana dla kierowców, gdyż w przyszłym tygodniu planowane są już pierwsze próbne przejazdy tramwajów po nowym torowisku ul. Kujawskiej.

Tym samym tramwaje pojawią się na obecnym rondzie Bernardyńskim i Kujawskim i będą przecinać pasy ruchu pojazdów.

 

- na rondzie Kujawskim (przy centrum handlowym) w miejscu gdzie obecnie mamy zlokalizowane skrzyżowanie i "łamane pierwszeństwo", wprowadzony zostanie ruch okrężnych (duże rondo).

Pozwoli to otworzyć ul. Kujawską od strony ul. Tucholskiej i zamknąć ul. Kujawską od strony ul. Konopnickiej (gdzie obecnie poruszają się pojazdy). Zamknięte zostaną też wjazd w ul. Konopnicką i ul. Lwowską. Wyjazd z tych ulic będzie możliwy wyłącznie przez ul. Solskiego od strony ul. Konopnickiej.

 

 

- otwarta będzie nowa jezdnia ul. Wojska Polskiego (od strony ul. Karpackiej) w stronę Trasy Uniwersyteckiej. Na tym odcinku zamknięta pozostanie ul. Sokola.

Tym samym kierowcy już będą poruszać się ul. Wojska Polskiego od ronda do Trasy Uniwersyteckiej tak jak docelowo po obu jezdniach.

 

- na ul. Solskiego zlikwidowane będzie tymczasowe rondo przy ul. Chołoniewskiego. Przejazd ul. Solskiego będzie poprowadzony już bezpośrednio do nowego ronda przy centrum handlowym. Ulica Chołoniewskiego od strony północnej (przy garażach) zostanie otwarta dla ruchu. Od strony południowej zostanie zamknięta.

 

Pierwsze prace przy wprowadzaniu zmian w organizacji ruchu Wykonawca rozpocznie wprowadzać już w poniedziałek popołudniu.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021