Jesteś tutaj: Home

Nieznaczny wzrost rejestrowanego bezrobocia w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 13 październik 2020 06:53
Nieznaczny wzrost rejestrowanego bezrobocia w Bydgoszczy Fot: Bartosz Bieliński

Wrzesień kolejnym miesiącem, w którym notowano na terenie Bydgoszczy wzrost liczby osób bez pracy – we wrześniu wzrost był jednak znacznie niższy niż w sierpniu, co daje nadzieje, że recesja w rynek pracy w Bydgoszczy specjalnie nie uderzy, tym bardziej, że w skali województwa bezrobocie we wrześniu zmniejszyło się o ponad 500 osób.

Na dzień 30 września w Bydgoszczy zarejestrowanych było 5362 osoby bez pracy, co jest wzrostem o 37 osób w stosunku do 31 sierpnia. Można zauważyć,że po wiosennym lockdownie w pierwszej kolejności bezrobotnych przybywało w powiatach ziemskich, w Bydgoszczy wzrost rejestracji przyszedł nieco później i gdy teraz w większości powiatów wrzesień przynosił spadki, w Bydgoszczy mamy nieznaczny wzrost.

 

Jeszcze na dzień 31 lipca w Bydgoszczy było mniej bezrobotnych niż pod koniec lipca 2019 roku, pomimo lockdownu (jedyny powiat w województwie), dopiero sierpień i wrzesień sprawiły, że w stosunku do roku ubiegłego mamy więcej bezrobotnych - na koniec września jest to 377 osób.

 

W skali województwa kujawsko-pomorskiego bez pracy jest 8.357 osób.

 

Duży wpływ na w miarę stabilną sytuację na rynku miało wsparcie finansowe jakie pracodawcom udzieliło państwo. Jak przestrzegają jednak analitycy, stabilizacja może być krucha, więc dużo zależeć będzie od jesieni, w którą wchodzimy z nowymi obostrzeniami z uwagi na duże wzrosty zachorowań. Dużo zależeć będzie zatem od sytuacji globalnej w skali kraju, patrząc jednak na sytuację od marca można optymistycznie ocenić, że Bydgoszcz powinna sobie lepiej poradzić z ewentualnymi zawirowaniami od mniejszych powiatów.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021