Jesteś tutaj: Home

Dzisiaj Bydgoszcz ostatni raz pożegna Zdzisława Cisowskiego

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 16 październik 2020 00:09
Zdzisław Cisowski pierwszy od lewej Zdzisław Cisowski pierwszy od lewej

W ubiegłym tygodniu w wieku 62 lat zmarł Zdzisław Cisowski – dzisiaj na Ugorach odbędzie się jego pogrzeb, na dzielnicy Bydgoszczy z którą w sposób szczególny był związany. W przeszłości był radny Rady Miasta Bydgoszczy, w ostatnich latach był jednak głównym animatorem działań Kresowych w Bydgoszczy.

 

O Zdzisławie Cisowskim można napisać dużo, przez lata pracował jako nauczyciel w Zespole Szkół Chemicznych. Angażował się również opozycję antykomunistyczną.

 

W ostatnich latach angażował się co roku w organizację corocznych Dni Kresowych w Bydgoszczy, a także obchodów Bydgoskiego Listopada 1956, wspomnienia spalenia przez niezadowolonych z ucisku komunistycznego Polaków oraz w geście solidarności z Węgrami, zagłuszarki radia Wolna Europa. Może nie robił tego specjalnie widowiskowo, ale był tą osoba która obarczona była głównym ciężarem organizacyjnym. Zdzisław Cisowski wspierał również młodzież pochodzenia Polskiego na Kresach. Wychodził z założenia, że wielu bydgoszczan na skutek historycznych decyzji wywodzi się z Kresów, stąd też za potrzebne widział promowanie tego dziedzictwa. Był także jednym z inicjatorów upamiętniania w Bydgoszczy zbrodni polskiej NKWD z okresu sprzed wybuchu II wojny światowej.

 

Za swoje zasługi w 2017 roku został uhonorowany przez Instytut Pamięci Narodowej orderem ,,Świadek Historii”, natomiast 2019 roku prezydent Andrzej Duda przyznał mu Srebrny Krzyż Zasługi.

 

Pogrzeb rozpocznie się o godzinie 11:00 Mszą Świętą w parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy na Ugorach.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021