Jesteś tutaj: Home

Powiat bydgoski również przez najbliższe tygodnie powinien pozostać w strefie czerwonej (analiza)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 20 październik 2020 17:42

W ostatnich dniach przedstawialiśmy analizy dotyczące tego jak długo w czerwonej strefie obostrzeń przeciwko COVID-19 pozostanie m.in. Bydgoszcz czy powiat inowrocławski. Dla uzupełnienia przedstawiamy także wyjaśnienie sytuacji dla powiatu bydgoskiego, w skład którego wchodzi m.in. Solec Kujawski, Koronowo, Białe Błota czy Dobrcz.

Pod koniec 2019 roku powiat bydgoski liczył 118,6 tys. mieszkańców według GUS. Główne kryterium dotyczące uznania danego obszaru za objęte najwyższymi obostrzeniami to zachorowalność w ciągu 14 dni na COVID-19 na powyżej 12 osób na 10 tys. mieszkańców.

 

W przypadku całego powiatu bydgoskiego ten limit oscyluje w okolicach 142 osób na cały okres 14 dni, co daje do 10 zachorowań dziennie (uśredniając). Patrząc na ostatnie 14 dni 6-20 października tych zachorowań było 275, czyli mamy prawie dwukrotnie przekroczoną założoną normę, a zachorowalność na 10 tys. mieszkańców powiatu bydgoskiego przekracza 20.

 

W ostatnich 7 dniach 13-20 października były 182 zachorowania, czyli w najlepszym wypadku powiat bydgoski wyjdzie ze strefy czerwonej za ponad 2 tygodnie. To jest jednak wariant optymistyczny, kluczowe jest bowiem zejście poniżej 10 zakażeń dziennie.

 

Dzisiaj w powiecie bydgoskim stwierdzono ich aż 23.

 

Raporty zbiorcze dotyczące rokowań co do stref czerwonej i żółtej, będziemy publikować na Portalu Kujawskim w każdy poniedziałek.

 

Polecamy również:

Jak długo Bydgoszcz pozostanie w czerwonej strefie?

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021