Jesteś tutaj: Home

Prawie pół tysiąca drzew posadzi Poczta Polska z okazji swojego jubileuszu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 21 październik 2020 08:34
Prawie pół tysiąca drzew posadzi Poczta Polska z okazji swojego jubileuszu Fot: Poczta Polska

W 1558 roku król Zygmunt II August powołał do życia instytucję pocztową w Rzeczypospolitej. Z okazji 462 rocznicy tego wydarzenia pracownicy Poczty Polskiej regionu bydgoskiego posadzą 462 drzewa, wpisując się w ekologiczną inicjatywę Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który objął patronat nad akcją #sadziMY.


– Udział w akcji jest kolejnym krokiem w ramach naszych działań społecznej odpowiedzialności biznesu nierozerwalnie związanych ze strategią biznesową firmy i opierającą się na czterech filarach, czyli pracownikach, klientach, społeczeństwie i środowisku naturalnym. W każdym z tych obszarów prowadzone są działania, które świadczą o tym, że Poczta Polska stara się rozwijać zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju – zaspokajania potrzeb i zobowiązań wobec państwa, klientów i pracowników. Wierzę, że zasadzone drzewa w przyszłości będą nie tylko okazami przyrody, ale również rocznicowym, zielonym pomnikiem historii Poczty – mówi Tomasz Zdzikot, prezes Poczty Polskiej.

 

 

Celem tej inicjatywy oprócz korzyści ekologicznej w postaci większego zalesienia, będzie także promocja podstaw ekologicznych. Jak informuje Poczta Polska, zagadnienia związane z ochroną środowiska są wdrażane na wielu płaszczyznach. Pojazdy dostawcze wymieniane są cyklicznie na zasilane energia elektryczną, w sortowaniach trwa natomiast wymiana oświetlenia na bardziej ekologiczne, również pocztowcy starają się racjonalizować wytwarzanie odpadów.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021