Jesteś tutaj: Home

Prezydent Bydgoszczy uważa, że to najlepszy moment aby wrócić do prac nad powołaniem Uniwersytetu Medycznego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 26 październik 2020 11:33

Obywatelski projekt ustawy w sprawie utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy poparty przez ponad 160 tys. osób trafił do Sejmu na początku 2016 roku, do tej pory jednak nie trafił do drugiego czytania na posiedzeniu plenarnym. Przed rokiem z uwagi na rozpoczęcie nowej kadencji miało miejsce jego ponowne pierwsze czytanie, komisję przez kolejne miesiące się jednak nim nie zajęły.

Pozwolę sobie także przypomnieć, co wskazałem w piśmie do Pana Posła z dnia 17 grudnia 2019 r., iż w kontekście naszego państwa „(…) powszechnie znany jest fakt liczby lekarzy i pielęgniarek, w przeliczeniu na mieszkańców, znacznie poniżej średniego poziomu kraju Unii Europejskiej”. Niestety pandemia COVID-19 uwypukliła ten problem bardziej, niż moglibyśmy przewidzieć. - napisał w liście do posła Tomasza Latosa, przewodniczącego sejmowej Komisji Zdrowia, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski - apeluję o pełne zaangażowanie Pana Przewodniczącego  i zintensyfikowanie prac nad tak ważną ustawą, nie tylko dla Bydgoszczy, ale przede wszystkim dla potrzeb medycznych wszystkich Polaków.

 

Do marszałek Sejmu o przyśpieszenie prac nad tym projektem zamierza się zwrócić także poseł Lewicy Jan Szopiński, który także jest członkiem Komisji Zdrowia.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021