Jesteś tutaj: Home

Bydgoscy radni PiS: Rozstrzygniecie Trybunału w trakcie pandemii ,,mocno podnoszące na duchu”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 29 październik 2020 14:06

Od tygodnia w Polsce odbywają się protesty po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji eugenicznej. Na te protesty z obawami patrzą lekarze, bowiem mamy kluczowy moment walki z pandemią COVID-19, dzisiaj stwierdzono w Polsce ponad 20 tys. nowych zachorowań. - Nie jest w naszym interesie, jako rządzących, aby dzisiaj w okresie pandemii dochodziło do protestów związanych z tym wyrokiem – ocenił w dzisiejszej rozmowie RMF FM wicepremier Jacek Sasin. Okazuje się jednak, że bydgoski PiS na tę sprawę patrzy zupełnie inaczej.

 

Wczoraj Rada Miasta przyjęła głosami Koalicji Obywatelskiej i Lewicy stanowisko, w którym bydgoski samorząd podważa legalność funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego - Za działanie tzw. Trybunału ponosi pełną odpowiedzialność politycznie Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, a rozstrzyganie w tym momencie, w samym szczycie pandemii ma na celu odwrócenie uwagi od problemów służby zdrowia – czytamy w stanowisku Rady Miasta Bydgoszczy.

 

PiS miał swój apel

Radni Prawa i Sprawiedliwości próbowali przeforsować swoją wersję stanowiska, w którym stwierdza się – Stwierdzenie niezgodności z Konstytucją RP przepisów, które dopuszczały przerywanie ciąży z powodów eugenicznych uznajemy za potrzebne i długo wyczekiwane.

 

Dalej pada sformułowanie – Symbolicznym jest, iż wspomniany wyrok zapadł w czasie pandemii wirusa Sars-COV-2, to jest w czasie, w którym szczególnie ważnym staje się obrona życia i zdrowia obywateli – niezależnie od ich wieku i stanu. To rozstrzygnięcie mocno podnoszące na duchu i umacniające ład moralny i prawny w Naszej Ojczyźnie.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021