Jesteś tutaj: Home

Prezydent Bydgoszczy do radnych PiS: Dialog z protestującymi wyszedłby na dobre, ale nie wiem czy macie odwagę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 30 październik 2020 00:17

W środę kilka godzin trwało ustalanie porządku obrad, obradującej w trybie zdalnym, Rady Miasta Bydgoszczy. Radni PiS składali bowiem kolejne to wnioski o poszerzenie porządku obrad – radny Krystian Frelichowski chciał, aby w związku z jak to nazwał – nielegalnymi manifestacjami – poszerzyć porządek obrad o punkt, w którym Rada Miasta miałaby zobowiązać prezydenta do zatrudnienia w trybie pilnym agencji ochroniarskiej, która miałaby pilnować pomników i kościołów. Prezydent stwierdził natomiast, że radni PiS nie mają odwagi wyjść i porozmawiać z protestującymi.

Do całego dialogu dochodziło w momencie, gdy przed ratuszem kilkaset osób zbierało się, aby zablokować później ulicę Jagiellońską i Rondo Jagiellonów. Radni tego nie mogli jednak obserwować, bowiem z racji trybu zdalnego, wprowadzonego z uwagi na sytuację epidemiczną – obradowali zdalnie ze swoich domów.

 

- Wnoszę o dodanie do porządku obrad apelu do prezydenta miasta, aby zapewnił obronę miejscom kultur religijnego i bydgoskim pomnikom, wiem że o 15 kolejna nielegalna manifestacja się szykuje więc w razie potrzeby niech pan prezydent wynajmie firmy ochroniarskie – wnioskował radny Krystian Frelichowski. Radny miał jednak złe informacje, bowiem protest rozpoczął się na Starym Rynku o godzinie 12, a o 15 był bliżej końca niż początku. W ostatnim tygodniu nie stwierdzono w Bydgoszczy większych aktów wandalizmu, głównie dlatego, że kościołów pilnuje policja, czego najwidoczniej radny nie wie.

 

Inny radny Bogdan Dzakanowski sugerował, że organizacje biorące udział w protestach są finansowane z miejskiego budżetu.

 

- Proszę o przejście do porządku obrad, a wszystkich zainteresowanych protestami radnych, w szczególności, którzy po raz kolejny składają wnioski w tym temacie, o przyjście na rynek Starego Miasta, jest około 2 tys. osób – myślę, że nawiązanie bezpośredniego dialogu w tej palącej sprawie wyjdzie wszystkim na dobre, ale nie wiem czy ktoś będzie odważny, aby się tutaj pojawić - odniósł się do wypowiedzi radnych prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021