Jesteś tutaj: Home

Jest decyzja środowisko dla pierwszego etapu rozbudowy trasy W-Z

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 31 październik 2020 00:02
Wizualizaja skrzyżowania Gdańskiej z trasą W-Z Wizualizaja skrzyżowania Gdańskiej z trasą W-Z

W tym tygodniu Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję środowiskową dla realizacji I etapu rozbudowy trasy Wschód – Zachód. W ramach pierwszego etapu planuje się zrealizowanie odcinka ulicy Kamiennej pomiędzy ulicą Gdańską i Wyszyńskiego – około 1,5 km.

 

Jest to dość istotny odcinek bowiem obejmuje poszerzenie ulicy wraz z powstaniem bezkolizyjnego skrzyżowania z ulicą Sułkowskiego. Cała koncepcja rozbudowy trasy W-Z zakłada standard 2x2 od właściwie Węzła Zachodniego, z budową kolejnego mostu nad Brdą, wiaduktu nad torami kolejowymi przy PESA oraz budowę bezkolizyjnych skrzyżowań z Gdańską, Sułkowskiego i Wyszyńskiego, a także przebudowę Węzła Wschodniego, tak aby skrzyżowanie Kamiennej z Fordońską było również bezkolizyjne. Łącznie będzie to kolo 8,6 km.

 

Decyzja środowiskowa umożliwia zlecenie projektów architektoniczno-budowlanych, na co są zabezpieczone środki w budżecie miasta. Nie ma na razie zabezpieczonego finansowania dla samych prac budowlanych, ale opracowanie projektów ułatwić może pozyskanie dofinansowania zewnętrznego np. z Unii Europejskiej w nowej perspektywie finansowej.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021