Jesteś tutaj: Home

W grudniu bydgoska starówka będzie zachęcać do odwiedzin

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 12 listopad 2020 00:48
W grudniu bydgoska starówka będzie zachęcać do odwiedzin Fot: UMB

Z powodu pandemii COVID-19 w tym roku w Bydgoszczy jarmarku nie będzie, ciężko też powiedzieć kiedy wznowi swoje funkcjonowanie gastronomia, bowiem zależne będzie to od decyzji rządowych. Ratusz chce jednak, aby bydgoskie centrum miało wyjątkową atmosferę, stąd też w grudniu i w styczniu w centrum pojawią się iluminację. Dodatkowo uczniowie Liceum Plastycznego przygotują szopkę świąteczną, która stanie na Starym Rynku.

Na Starym Rynku znajdziemy również 5 metrową figurę anioła oraz kilkunastometrową choinkę.

Do zrobienia zdjęć na tle bydgoskiej starówki zachęcać będzie też iluminowana fotoramka oraz skrzydła anioła. Dekoracje, w formie karety wraz z reniferem oraz Gracja z parasolką przejdą gruntowny lifting, gdzie zostanie odnowiona cała konstrukcja i wymienione zostanie oświetlenie, ustawione zostaną w Śródmieściu. Nową dekorację zyska również Most Królowej Jadwigi w formie trzymetrowych świetlistych królewskich koron.

 

Nad ul. T. Magdzińskiego zamontowana zostanie natomiast instalacja świetlna w formie żarówek, a nad ulicą Długą pojawią się przewieszki w kształcie bydgoskich spichrzy nad Brdą. Nowymi elementami będą kule świetlne nad ul. Batorego. Rozwieszenie tej instalacji możliwe będzie po uzyskaniu zgody właścicieli prywatnych nieruchomości.

 

Ubiegłoroczne iluminacje w formie aniołów ponownie ustawimy m.in. w Starym Fordonie, gdzie również ozdobimy latarnie na Rynku i stanie piękna choinka. Sanie z reniferami ozdobią ul. Mickiewicza. Na terenie miasta udekorujemy również drzewa na Placu Teatralnym, rondzie Jagiellonów i ul. Gdańskiej.

 

Tradycyjnie dekorować będziemy również słupy oświetleniowe m.in. na ul. Gdańskiej, Dworcowej, Focha, Jagiellońskiej Długiej, Mostowej i Wyspie Młyńskiej. Na latarniach zawieszonych zostanie ponad 150 barwnych dekoracji. Śnieżne korony rozświetlą most Królowej Jadwigi. Pojawią się również dekoracje na Wyspie Młyńskiej oraz Wyspie św. Barbary.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021