Jesteś tutaj: Home

W sądach kotłuje się z powodu COVID-19 – przełożona rozprawa z udziałem radnego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 14 listopad 2020 10:07
W sądach kotłuje się z powodu COVID-19 – przełożona rozprawa z udziałem radnego Fot: SO Bydgoszcz

Z powodu wzrostu zachorowań na COVID-19 większe rygory bezpieczeństwa sanitarnego musiało wdrożyć także sądownictwo – w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy w listopadzie sprawy karne odbywają się właściwie tylko rozprawy mające charakter pilny, również wiele spraw spadło z wokandy w Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy. W sprawach cywilnych możliwe jest prowadzenie rozpraw on-line, ale to też nie zawsze funkcjonuje.

 

Sąd Okręgowy nie obsługuje również interesantów stacjonarnie, można zatem jedynie załatwiać sprawy telefonicznie, przez co w ostatnich dniach dodzwonienie się do Biura Obsługi Interesantów było wyczynem. Trudno przewidzieć jak długo potrwa obecna sytuacja, na pewno przełoży się ona jednak na wydłużenie czasu rozpatrywania rozpraw.

 

Czy radny został pobity przez lidera KOD-u?

Jesienią 2018 roku radny Bogdan Dzakanowski w mediach prawicowych poinformował, że został uderzony przez lokalnego lidera Komitetu Obrony Demokracji Karola Słowińskiego. Słowiński uznał to za pomówienie. Gdy przed rokiem Dzakanowski ponownie, tym razem na sesji Rady Miasta, stwierdził, iż został pobity przez Słowińskiego, ten postanowił pozwać radnego. Pierwsza rozprawa w trybie on-line miała się odbyć w czwartek 12 listopada, ostatecznie nie doszła do skutku i została przesunięta na końcówkę stycznia 2021 roku.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021