Jesteś tutaj: Home

System do prowadzenia zdalnych obrad ma być uodporniony na warcholstwo

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 16 listopad 2020 00:02

Najprawdopodobniej listopadowa i grudniowa sesja Rady Miasta odbędą się w trybie zdalnym, szczególnie ważna będzie grudniowa z uwagi na uchwalanie budżetu miasta na 2021 rok. Jak się dowiadujemy – trwają obecnie testy nowych systemów, aby uniknąć sytuacji października, gdy część radnych opozycji próbowała zagłuszyć wystąpienia radnych koalicji poprzez gwizdy, puszczanie muzyki oraz wznoszenie okrzyków.

Obrady zdalne odbywają w Bydgoszczy przy wykorzystaniu narzędzie e-Sesja, którego twórcy nie przewidzieli takich sytuacji jak mieliśmy do czynienia w październiku. Aplikacja w swojej intencji zakładała, że radni niezabierający w danym momencie głosu będą wyciszali mikrofon, natomiast osoba prowadząca obrady nie ma możliwości technicznej wyłączenia radnych, którzy w danym momencie próbują zakłócać obrady. W rezultacie w październiku sesja wyglądała tak:

 

Najprawdopodobniej od kolejnej sesji e-Sesja będzie służyć jedynie do głosowania, natomiast sama dyskusja ma się odbywać przy użyciu innego oprogramowania, które umożliwi dyscyplinowanie niesfornych radnych. Wdrożenie nowego rozwiązania będzie wymagało jednak przeprowadzenia testów technicznych z udziałem radnych, co będzie dla nich dodatkowym obowiązkiem.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021