Jesteś tutaj: Home

Instytucje kultury ,,ledwo zipią”, ale ich kierownictwo dostaje nagrody

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 03 grudzień 2020 00:08
Instytucje kultury ,,ledwo zipią”, ale ich kierownictwo dostaje nagrody Fot: Paweł Zielke

Rok 2020 jest trudny w szczególności dla całej działalności kulturalnej, z uwagi na obostrzenia sanitarne przez dużą część roku instytucje kultury są zamknięte, co przekłada się na ich kondycję finansową. W poniedziałek Sejmik Województwa zaapelował do rządu o większe wsparcie dla tych instytucji, z uwagi na trudną sytuację finansową. Okazuje się jednak, że chyba aż tak źle nie jest, skoro tak trudnego roku są wypłacane nagrody roczne.

Nagrody kierownictwu instytucji kultury prowadzonych przez Województwo może przyznać Zarząd Województwa, te nagrody pochodzą bezpośrednio z budżetów tych jednostek, które mają być w tak trudnej sytuacji.

 

Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy otrzyma za rok 2019, ale w roku bieżącym 7 tys. zł rocznej nagrody, dyrektor Filharmonii Pomorskiej 12 tys. zł, dyrektor Opery Nova 12,350 tys. zł, tyle samo otrzyma dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego w Toruniu. 9 tys. zł przyznano dyrektorowi Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej – Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu. Po 7 tys. zł Zarząd Województwa przyznał dyrektorom: Galerii Sztuki ,,Wozownia” w Toruniu oraz Wojewódzkiemu Ośrodkowi Animacji Kultury w Toruniu.

 

Trudno winić kierownictwo instytucji kultury za trudną sytuacją wywołaną przez COVID-19, kontrowersje może budzić jednak przyznawanie nagród, w sytuacji gdy mamy do czynienia z kryzysem gospodarczym, który bardziej powinien skłaniać do zaciskania pasa.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021