Jesteś tutaj: Home

W tym roku także będziemy mogli podzielić się posiłkiem świątecznym, pomimo trwającej pandemii

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 03 grudzień 2020 17:05

Od kilku lat w okresie świątecznym trwa akcja ,,Ciepła serca w słoiku”, która wywodzi się od dzielenia się nadmiarem posiłków przygotowanych na święta z najbardziej potrzebującymi, w tym przede wszystkim bezdomnymi. W tym roku akcja zostanie zorganizowana po raz X, z zachowaniem reżimów sanitarnych.

- To już dziesiąta edycja tej akcji – pomagamy dzieciom z domów dziecka, osobom potrzebującym, bezdomnym i seniorom. Wszystkie te działania, tak jak poprzednie edycje, są po to, aby w święta podzielić się żywnością, a przed świętami będziemy zbierali też upominki dla domów dziecka – gry planszowe i słodycze – zapowiada jeden z inicjatorów akcji, zarazem radny Rady Miasta, Ireneusz Nitkiewicz.


Finał akcji odbędzie się w Wigilię 24 grudnia, w tym roku nie będzie gromadzenia się chcących pomóc,a później odwiedzania miejsc, gdzie gromadzą się bezdomni, właśnie z uwagi na pandemię. Zamiast tego osoby potrzebujące będą mogły tego dnia odwiedzić Jadłodzielnie przy ulicy Gdańskiej. Jeżeli będziemy chcieli część pokarmów przygotowanych na wigilię ofiarować innym, będziemy mogli to zrobić do 24 grudnia.

Zbiórka darów ruszyła już jednak dzisiaj – do 21 grudnia zbierane są m.in. słodycze, żywność o długim terminie ważności, kosmetyki, zabawki i gry planszowe (dla dzieci z domów dziecka), które można zostawiać w 5 punktach na terenie Bydgoszczy:

Optyk Michalscy na Gdańskiej

Opon-Lan na Łęczyckiej

Fieldorfa-Nila 7B w Fordonie

Expert Auto Dąbrowa

Derred na Wojska Polskiego

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021